فروش کامپیوتر ، فروش سیستم کامل با بهترین قیمت
معرفی جدیدترین لپ تاپ، تبلت، سخت افزار جدید و بازی های جدید
فروش سیستم خانگی
                   فروش سیستم گیمینگ
                                  فروش سیستم اداری

مرتبه
تاریخ : یکشنبه 1396/11/15

ماینینگ یا استخراج ارزهای دیجیتالی می‌تواند به فرایندی سودآور برای کاربران تبدیل شود اما فاکتورهای مهمی نظیر قیمت سخت‌افزار در بازار یا هزینه توان الکتریکی مصرفی می‌تواند بر میزان سود یا زیان ماینرها تاثیرگذار شود. در این مطلب از شهر سخت‌افزار هزینه استخراج هر واحد بیت کوین را در کشورهای مختلف مقایسه خواهیم کرد.

ایده استفاده از سیستم‌های کامپیوتری یا فراتر از آن، این‌روزها ریگ‌های ماینینگ و دسترسی به اینترنت برای کسب درآمد از راه استخراج ارزهای دیجیتالی رمزگذاری شده می‌تواند موضوعی جذاب برای طیف وسیعی از کاربران باشد. کاربرانی که با استخراج ارزهای دیجیتالی رمزگذاری شده می‌توانند برای خود درآمد زایی داشته باشند. از مسئله ارزش اقتصادی این فرایند و نوسان‌های این ارزهای نسل جدید که بگذریم، شاید در نگاه اول استخراج ارزها یا همان ماینینگ ساده به نظر برسد اما بدنیست بدانید فاکتورهای مهمی در سوددهی این فرایند و به صرفه بودن آن تاثیرگذار خواهند بود.

DigitalPC.ir

یکی از مواردی که تاثیر ویژه‌ای در میزان سودآوری فرایند ماینینگ دارد، دسترسی به منابع ارزان‌قیمت است. منابعی که در کنار مولفه‌های سخت‌افزاری نظیر کارت‌های گرافیکی یا ریگ‌های ماینینگ، انرژی الکتریکی یا به زبان ساده‌تر، برق را به ذهن خطور می‌دهد. به عبارت دیگر، تفاوت قیمت برق در کشورهای مختلف باعث شده فرایند استخراج ارزهای دیجیتالی رمزگذاری شده در برخی کشورها سودی تا چند برابر بیشتر را در مقایسه با اجرای این فرایند در کشورهای دیگر به دنبال داشته باشد.

با این مقدمه، در ادامه نگاهی به هزینه استخراج ارزهای دیجیتالی با محوریت بیت‌کوین در کشورهای مختلف خواهیم داشت.


نحوه محاسبه
در تصویر زیر می‌توانید لیستی از کشورهای مختلف جهان را به همراه متوسط هزینه استخراج یک واحد ارز دیجیتالی بیت‌کوین برپایه دلار مشاهده کنید. در این بررسی که توسط Elite Fixtures انجام شده است هزینه استخراج یک واحد بیت کوین با استفاده از سه ریگ ماینینگ مختلف AntMiners S7، AntMiners S9 و Avalon 6 برآورد شده است.


در این بررسی از اطلاعات منتشر شده توسط دولت‌ها، شرکت‌های توزیع برق و همچنین آژانس بین‌المللی انرژی در لحاظ کردن هزینه برق لازم برای استخراج ارزها استفاده شده است.

ماینینگ با سود باورنکردنی
همان‌طور که در تصویر قبلی مشاهده می‌کنید، فرایند استخراج ارز دیجیتالی بیت کوین در برخی کشورها و مناطق، سوددهی بیشتری را به همراه دارد. بر این اساس، ونزوئلا مناسب‌ترین کشور برای کلید زدن فرایند ماینینگ بیت کوین است. در این کشور، فرایند ماینینگ هر بیت کوین تنها ۵۳۰ دلار هزینه دارد.

DigitalPC.ir

با توجه به قیمت فعلی هر واحد بیت کوین که در حدود ۹۰۰۰ دلار در نوسان است به نظر می‌رسد پتانسیل ویژه‌ای برای ماینینگ این ارز برای ماینرهای آمریکای جنوبی وجود دارد. با توجه به وضعیت سیاسی و اقتصادی کشورهایی نظیر ونزوئلا هم به نظر می‌رسد بازار بالقوه‌ای برای سوددهی استخراج بیت کوین در این کشور وجود دارد. این امر نه‌تنها در زمان صلح بلکه در بحران‌ها هم به کمک شهروندان این کشور آمده تا بتوانند از بیت‌کوین به عنوان عاملی در مقابل نوسان‌های ارز رایج کشورشان استفاده کنند.

ماینینگ با ریسک فراوان
در بسیاری از کشورهای اروپای غربی نظیر آلمان و دانمارک شاهد هزینه بیشتر برای استخراج بیت‌کوین هستیم. در حقیقت ماین کردن یک واحد بیت کوین در این کشورها چیزی حدود ۱۴۰۰۰ دلار هزینه برای شما به همراه خواهد داشت. نتایج بررسی‌های دانشگاه کمبریج هم حکایت از آن دارد که پراکندگی ماینینگ و استقبال کاربران از این فرایند، تا حد زیادی به هزینه برق در کشورها بستگی دارد. از همین رو در شرق دور و به طور ویژه چین شاهد استقبال بیشتر کاربران هستیم.

preview

در صدر لیست هزینه ماینینگ بیت کوین، کشور کره جنوبی قرار گرفته که هزینه استخراج هر بیت کوین در آن ۲۶۱۷۰ دلار اعلام شده است. در کشور بحرین هم هزینه استخراج هر واحد از محبوب‌ترین ارز دیجیتالی رمزگذاری شده حال حاضر بازار، ۱۶۷۷۳ دلار برآورد شده است.

ماینینگ با تمام قدرت
قدرت کشورهایی نظیر چین و حتی روسیه در حوزه ماینینگ که باعث شده این کشورها پیشتاز تعداد ماینرها باشند علاوه بر فناوری‌های روز در حوزه سخت‌افزار و فراوانی بیشتر این محصولات در بازارهای یادشده، تا حد زیادی به هزینه انرژی الکتریکی در این کشورها وابسته است. بر اساس گزارش یادشده، ماینینگ در چین به طور متوسط سود ۷۰ درصدی را به همراه خواهد داشت.

تا پیش از این ماینرهای چینی از امکان استفاده بی حد و حصر از توان الکتریکی در حوزه استخراج ارزهای دیجیتالی بهره می‌بردند اما با توجه به محدودیت‌های اخیری که از طرف دولت این کشور در زمینه استخراج و تبادل ارزهای دیجیتالی رمزگذاری وضع شده به نظر می‌رسد این شرایط دستخوش تغییر شود.

روسیه به عنوان یکی دیگر از کشورهای فعال در حوزه استخراج ارزهای دیجیتالی هم هزینه ۴۶۷۵ دلاری را برای استخراج هر واحد بیت کوین به کاربران تحمیل می‌کند. علاوه بر این، سیاست‌های آزاد دولت نیز در سوددهی هرچه بیشتر ماینینگ در این کشور، بی‌تاثیر نبوده است. سیاست‌هایی که به نظر می‌رسد در ادامه راه، محدودتر و با نظارت بیشتری به مرحله اجرا درخواهند آمد.

ماینینگ در ایران
در کشور ما هزینه استخراج هر بیت کوین ۳۲۱۷ دلار اعلام شده است. در صورتی که دلار مبادله‌ای یا حتی دقیق‌تر از آن، ارزش هر واحد پرفکت مانی را برای تبدیل این ارز به تومان درنظر بگیریم (که در حال حاضر ۴۷۰۰ تومان است)، هزینه‌ای در حدود ۱۵ میلیون برای استخراج هر واحد بیت کوین منظور خواهد شد. حال آنکه هر واحد بیت کوین را می‌توان با قیمتی در حدود ۴۰ میلیون تومان از طریق صرافی‌های آنلاین به فروش رساند. نکته قابل توجه اینکه هزینه ماینینگ در کشورمان نزدیک به هزینه‌ای است که کاربران چینی می‌پردازند. نکته جذاب‌تر اینکه مطالعات دانشگاه کمبریج حکایت از آن دارد که در حال حاضر چین عنوان فعال‌ترین کشور در حوزه ماینینگ را به خود اختصاص داده است.

البته به جز موارد یادشده، تغییرات قیمت سخت‌افزار در بازار و سیاست‌هایی که هنوز به طور واضح و شفاف از سوی دولت در خصوص استخراج این ارزها اعلام نشده نیز می‌توانند از جمله عوامل تاثیرگذار روی سوددهی ماینرها در کشور ما باشند.

آینده ماینینگ
اگر نوسان‌های موجود در بازار سخت افزار را درنظر نگیریم، بدون شک هزینه برق یکی از اصلی‌ترین فاکتورهایی است که روی سوددهی استخراج ارزهای دیجیتالی رمزگذاری شده تاثیرگذار خواهد شد. جدا از این عامل، ارزش لحظه‌ای بیت کوین یا دیگر ارزهای دیجیتالی رمزگذاری شده، تکنولوژی بلاک چین هر ارز و البته سیاست‌های دولتی نیز از جمله مواردی هستند که روی به سود رسیدن ماینرها در این بخش تاثیر خواهند گذاشت.

به بیان دقیق‌تر، کشورهایی وجود دارند که هزینه برق در آن‌ها به مراتب بالاتر بوده اما سیاست‌های دولت‌ها در خصوص ماینینگ و ارزهای دیجیتالی رمزگذاری شده به مراتب ساده‌تر هستند. از این دسته می‌توان به ژاپن اشاره کرد. از طرف دیگر، مزارع ماینینگ و حتی ICO‌هایی وجود دارند که تمرکز خود را روی استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر و سبز گذاشته‌اند تا با استفاده از این راهکار، هزینه‌ها را کاهش داده و تاثیرات زیست محیطی نامطلوب را هم به حداقل برسانند.
طبقه بندی: اطلاعات کامپیوتری،  خبری و اطلاع رسانی، 
برچسب ها: هزینه استخراج بیت کوین، هزینه بیت کوین، هزینه استخراج بیت کوین در ایران، بیت کوین در ایران، ایران بیت کوین،
دنبالک ها: سخت افزار،
ارسال توسط admin
آرشیو مطالب
لپ تاپ قدرتمند
ASUS Lamborghini VX 7

یکی از این محصولات نوت‌بوک متفاوت سری اسوس لامبورگینی ( ASUS Lamborghini) است که در سال‌های گذشته مدل‌های مختلفی از آن به بازار عرضه شده است. در همین راستا این شرکت به تازگی جدیدترین مدل از این خانواده را با نام لامبورگینی( Lamborghini VX7) معرفی کرده است.

پیوند های روزانه
امکانات جانبی
DigitalPC.ir
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic